Close

Má smysl jít na gymnázium?

Pokud zvažujete vysokou školu, kterou dnes vystuduje nadpoloviční většina mladé populace, pak určitě ano. Žádný typ střední školy nepřipraví na budoucí studium tak, jako gymnázium.
Zkušenosti kolegů z vysokých škol bohužel ukazují, že studenti skvěle připravení na konkrétní obor, bohužel však ze škol negymnaziálního typu, často studium na VŠ nezvládnou. Naopak gymnazisté jsou i na VŠ schopni zvládat poměrně náročné studium v libovolném osobru. Koncepce většiny vysokých škol se bohužel neposunula a stále upřednostňuje schopnost naučit se rozsáhlé množství teoretických informací před schopností aplikovat a ukázat zkušenosti v oboru. Z toho důvodu je gymnázium stále nejlepší volbou.

Vzhledem k tomu, že posledních 10 let procházely středním školstvím populačně slabší ročníky, ani gymnázia neměla pouze elitní studenty a ze svých nároků byla často nucena slevit. Hlavní vlastností, kterou pro studium nutně potřebujete, je píle a učenlivost. I student, který při přijetí svými znalostmi neexceloval, je schopen poctivým učením ostatní dotáhnout.

Bohužel, základní školy mají mezi sebou velké rozdíly. Nevíte-li, zda žák gymnázium zvládne, zkuste si nanečisto jednotné přijímací zkoušky, jejichž minulé verze jsou dostupné na internetu. Nelze paušalizovat, pokud však žák zvládne v testech z ČJ a MA získat bez předchozí přípravy na začátku 9. třídy dohromady okolo 50 bodů, běžné gymnázium může zvládnout. Je však žádoucí věnovat přípravě na střední školu zvýšenou pozornost a poradit se s odborníky na Vaší základní škole.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *